ECU یا واحد کنترل کننده الکترونیکی، وظیفه کنترل عملکرد موتور را در خودرو بر عهده دارد. میزان آلایندگی، مصرف سوخت، دمای آب، گشتاور و قدرت موتور در دورهای مختلف، همگی به دستوراتی بستگی دارند که از طرف ECU صادر می شود.
شرکت های خودروسازی برای دریافت استاندارد های آلایندگی محیط زیست، مصرف سوخت، طول عمر موتور و کلاس خودرو، راندمان موتور را به مراتب کمتر از ماکزیمم توان آن، تنظیم میکنند. خودرو ساز همچنین تمایل دارد تا نسخه فیست لیفت و یا اسپرت خود را با همان موتور و چند سال بعد عرضه کند، که می تواند عملکرد بالاتری نسبت به مدلهای گذشته داشته باشد. این کار با تغییر جداول ECU و تغییرات جزئی در موتور سبب افزایش عملکرد خودرو بدون صرف هزینه های مازاد در طراحی و تغییرات بنیادین، میشود. ریمپ ECU روشی مدرن جهت افزایش راندمان خودرو و همچنین رفع ایرادات نرم افزاری است که با اصلاح برنامه ( ECU DUMP ) مسیری سریع و مقرون به صرفه را در کنترل سیستم موتور فراهم میکند. به طور کلی میتوان نوشت:

مطالعه  تقویم دوره های آکادمی نگار خودرو مهر 1401

● بهبود عملکرد خودرو

در ریمپ این قابلیت وجود دارد که محدودیت‌هایی که از طرف کمپانی بر روی خودرو اعمال شده برداشته شود. با ریمپ می‌توان پارامترهای وسیله نقلیه را برحسب موقعیت جغرافیایی و آب و هوایی، و کیفیت سوختی که در دسترس دارید، دقیق‌تر تنظیم کنید.

● کاهش مصرف سوخت

با استفاده از ریمپ، بسته به شرایط خودرو در دورهای مختلف، می‌توان کنترل سیستم سوخت رسانی را به گونه‌ای مدیریت کرد تا در شرایط مصرف شهری و ترافیک‌های درون شهری، مصرف بنزین بهینه و در اتوبان‌ها و دورهای بالا، توان و گشتاور بیشتری داشته باشد.

 جلوگیری از ناک زدن موتور

به علت کیفیت سوخت مصرفی، و اکتان پایین بنزین موجود در کشور، بسیاری از خودروهای جدید که با استانداردهای یورو 4 به بالا تولید می‌شوند دچار پدیده احتراق زود رس و ناک شده که این پدیده مخرب می‌تواند آسیب‌های غیرقابل جبرانی به موتور خودرو وارد کند. با استفاده از ریمپ شما می‌توانید زمان احتراق خودرو را بگونه‌ای تنظیم کنید که از وقوع این پدیده مخرب جلوگیری شود.

● افزایش شتاب خودرو

اگر جداولی که به کنترل دور، قدرت و شتاب خودرو مربوط است را به نحوی اصولی و با شناخت درست نسبت به موتور تغییر دهیم، با عبور از محدودیت‌های از پیش تعیین شده می‌توانیم به عملکرد بهتری دست یابیم.

تیونینگ و تفاومت آن با ریمپ

اعمال تغییرات ظاهری، مکانیکی، نصب تجهیزات روی خودرو و همین‌طور ریمپ و تغییر جداول کنترلی موتور در ECU را به اصلاح عمل تیونینگ کردن خودرو می‌گوییم. بنابراین ریمپ یک بخش از تیونینگ محسوب می‌شود که صرفا تغییرات بر روی برنامه ECU را شامل می‌شود.

آشنایی با دامپ:

به مجموعه اطلاعاتی که در حافظه فلش ECU ذخیره یا نوشته شده است، دامپ می‌گوییم. تمام دستوراتی که از ECU صادر می‌شود حاصل مجموعه‌ای از فانکشن‌ها و جداول کالیبراسیونی است که در این حافظه نوشته شده است. مانند فرمان به دریچه گاز برقی یا زمان جرقه. همین‌طور کدهای امنیتی خودرو مانند کد سوئیچ و همچنین ارتباط با نودهای دیگر تحت پروتکل و شبکه مالتی‌پلکس، مجموعه اطلاعاتی است که درون دامپ قابل بررسی می‌باشد.

مطالعه  همایش بزرگ عیب یابی پیشرفته از طریق تحلیل پارامتر و نقشه خوانی

ابزار مورد نظر ریمپ

حال با شناخت تعاریف ریمپ، برای شروع کار نیازمند تجهیزاتی هستیم تا بتوانیم فرآیند ریمپ را انجام دهیم. این ابزار از شروع فرآیند، راه‌اندازی ECU، خواندن دامپ، انجام تغییرات و دانلود فایل در ECU مورد نیاز تکنیسین می باشد، که در اینجا به تشریح آن می پردازیم.

● دستگاه دیاگ:

واژه دیاگ بر گرفته از واژه انگلیسی ( Diagnostic ) به معنی عیب یابی است که با استفاده از این دستگاه، تعمیرکار میتواند عملیات عیبیابی را بر روی خودرو انجام دهد. از دیگر قابلیتهای دستگاههای دیاگ میتوان به توانایی ارتباط گیری با ECU جهت انجام عملیاتهای نظیر دانلود و خواندن ECU اشاره کرد. با استفاده از این دستگاه میتوان اطلاعات را از کامپیوتر خودرو استخراج کرده و بعد از آنالیز، تغییرات مورد نیاز را در دامپ اعمال کرد. امروزه با پیشرفت تجهیزات، می توان عملیاتهای ریمپ و تیونیگ را با استفاده از دستگاههای دیاگ به صورت اتومات انجام داد.

تستر ECU

تستر ECU شرایط ایده آل کارکرد موتور را شبیه سازی میکند. با اتصال ECU به تستر امکان عیب یابی IC های سنسورها و عملگرها، تشخیص عملکرد آنها مانند وجود جریان برق در کوئلها و انژکتورها و رله فنها فراهم میگردد. با این دستگاه میتوان با مقداردهی دستی و کم و زیاد کردن متغیرهای ورودی خودرو مانند دمای آب، دمای هوا، فشار و میزان زاویه دریچه گاز، شرایط مختلف باری، هوا و دمایی را که اعمال آن روی خودرو کاری دشوار است، شبیه سازی کرد. با قرار دادن ECU در شرایط مختلف شبیهسازی شده، می توان رفتار آن را تحلیل کرد. این تحلیل برای مبحث ریمپ و تغییر جداول ECU بسیار حائز اهمیت می باشد.

مطالعه  معرفی پرکاربرد ترین اصطلاحات ریمپ تیونینگ

● هویه و هیتر

برای ریمپ و تعمیرات ECU یکی از ابزار های مورد نیاز و ضروری، هویه و هیتر میباشد. از هویه برای لحیم کاری قطعات مختلف و از هیتر در باز کردن ECU، برداشتن IC ها و… میتوان استفاده کرد. در بعضی از مدل ایسیوها دسترسی به دامپ از طریق OBD مقدور نمی باشد. به همین علت باید از طریق لحیم کابل JTAG دامپ را از روی ایسیو استخراج کرد. یکی از اصلی ترین نکات هنگام خرید هیتر، کنترل دما و جریان هوا است.

● پروگرامر

ایسیو دارای پروتکل و زبان مخصوص خود می باشد که برای ارتباط گیری و خواندن و نوشتن دامپ نیاز به رابطی می باشد که با استفاده از آن بتوان محتویات نرم افزاری آن را استخراج کرد. پروگرامر در واقع مهم ترین دستگاه برای برنامه ریزی ECU می باشد. بعد از اینکه تغییرات مختلف در جداول ایسیو اعمال شد، باید با پروگرامر، ECU را برنامه ریزی کنیم. البته بعضی از پروگرامرها خود نیز امکان دسترسی به جداول ایسیو را دارند و می توان  بدون نیاز به نرم افزار وینولز هم عملیات ریمپ را انجام داد.

اگه ریمپ به صورت حرفه ای انجام نشود :

اگر این فرآیند بدون مهارت و دانش کافی انجام شود، نتیجه کاملا برعکس خواهد بود:

● خرابی کاتالیست به دلیل جابهجایی جرقه و انفجار خارج از محفظه موتور

● افزایش دمای موتور و از بین رفتن ادوات پلاستیکی و همینطور سرسیلندر و واشر سرسیلندر و دسته سیمها

● افزایش مصرف سوخت و آلایندگی و بد کار کردن موتور

● آسیب رسیدن به قطعات سخت افزاری

ثبت نام در دوره ریمپ تیونینگ:

برای اطلاعات بیشتر و یا ثبت نام در دوره ریمپ تیونینگ اینجا کلیک کنید .